Nubes Nubes Forklift Lastiği

CONTINENTAL

145 yılı aşkın deneyim ve dünya çapındaki üretim ve geliştirme tesisleri, Continental’i Premium lastik segmentinin önde gelen üreticilerinden birisi yapmaktadır. Ürün hattı, her türlü kullanım için yüksek kaliteli ürün yelpazesinden […]

145 yılı aşkın deneyim ve dünya çapındaki üretim ve geliştirme tesisleri, Continental’i Premium lastik segmentinin önde gelen üreticilerinden birisi yapmaktadır. Ürün hattı, her türlü kullanım için yüksek kaliteli ürün yelpazesinden oluşmaktadır.

50 yılı aşkın deneyim ile özel uzmanlığa sahip olduğu bir alan da dolgu lastik segmentidir ve pazarda devrim yaratan birçok fikir de işte Continental’in bu ürün geliştirme başarısıyla tetiklenmiştir.

Continental bir lastik üreticisinden çok daha fazlasıdır. Lastikler konusunda bir uzmandan daha fazlası olarak değil, aynı zamanda sürüş dinamikleri konusunda da bir uzmandır. Müşteri odaklılığı; çapraz, radial, V.ply ve dolgu kauçuk lastiklerin üretiminde itici motivasyon olmuştur. Bu, müşterilerin her birine gereksinimlerini karşılamak için doğru lastiği seçebilmesini sağlar.

Bunlara bir örnek Plus serisi dolgu lastiklerdir. Depoların pürüzsüz zeminlerinde ve açık havada aşındırıcı yüzeylerde uygulama sağlayan özel olarak geliştirilmiş kompleks bir malzeme teknolojisi ile üretilirler. Geliştirmenin odak noktası, çok düşük yuvarlanma direnci sunarken, yüksek kilometre performansı ve mükemmel kesilme direnci bağlantısına yerleştirilmiştir.

Endüstriyel Dolgu Lastikler

Dolgu Lastikler, yüksek darbe ve hasar riski olan, düşük hızda çalışan araçlar (örn. forkliftler) veya çekiciler ile römorklar için en iyisidir.

Son derece sağlam, delinmeye karşı dayanıklı ve bakım gerektirmezler. Dolgu lastikler yüksek yükleme kapasitesine sahiptir ve son derece ekonomiktir. Bu sayede forkliftler, havaalanı araçları, ağır yük taşıma araçları, yandan yüklemeli forkliftler, platformlu kamyonlar ve diğer endüstriyel araçlar için idealdir.

Özellikle havaalanı ve limanlarda, lojistik merkezlerinde ve endüstriyel uygulamalarda bu lastikler kullanılmaktadır. Temiz ortamın önemli olduğu endüstriler (örn. Gıda ve ilaç endüstrisi) iz bırakmayan modelden (Clean Solid Tyres) kazanç sağlarlar. Aynı zamanda çok sağlamdırlar, delinmeye karşı dirençlidirler ve uzun ömürlüdürler. Ek olarak, özellikle temiz bir endüstriyel ortamda minimum zemin iz bırakması için tasarlanmışlardır.

İki yapıda sunulur: Süper Elastik Dolgu Lastikler ve Çember Dolgu (press-on).

Süper Elastik Dolgu Lastikler (CSE)

Continental Süper Elastik (CSE) Lastikler endüstriyel havalı (pnömatik) lastik jantlarına uyacak şekilde geliştirilmiştir. Yüksek kesik ve aşınmaya dayanıklı bileşik içeren bir sırttan oluşurlar. Yüksek sönümleme özelliklerine sahip yastık bileşiği düşük yuvarlanma direncine ve düşük sıcaklık üretimine yol açar. Gömülü damak telli taban, optimum jant oturmasını sağlar; yanak bölgesi, yüksek kesik ve aşınmaya dayanıklı yapıdadır.

Bu özellikleri ile CSE Lastikleri özellikle forkliftler (yük ve direksiyon tekerlekleri) ve kısa mesafeli nakliye için uygundur. Özellikle yüksek kesme ve darbe potansiyeli olan bölgelerde Continental Süper Elastik Lastiklerin en uzun süre dayanacak şekilde üretilmişlerdir.

Çember Dolgu Lastikler (Press-On)

Elastik ve çelik esaslı Çember Dolgu Lastikler ile ultra ağır yükler için mümkün olan en küçük boyutları sunuyoruz. Bu lastikler vulkanize edilmiş kauçuk yastıklı çelik bir halkadan oluşur. Bu yapı, iyi bir ısı dağılımı (çelik halka aracılığıyla) ve kauçuğun çeliğe mümkün olan en iyi şekilde yapışmasını sağlar. Hız ve yük potansiyelleri zorlayıcı olsa bile, Continental’in Çember Dolgu Lastikleri olağanüstü kilometre performansına sahiptir. Güçlü çelik halka kolay montaj anlamına gelir ve yanal sürtünmelere ve jantlara gerçek koruma sağlar.

Continental Havalı (Pnömatik) Lastikler

Liman veya havaalanı uygulamalarında, endüstri veya lojistik sektöründe olsun çok geniş kullanım alanı vardır. Hız, mesafe, ağırlık, sıcaklık, nem, yüzey koşulları ve diğer birçok faktör her işi birbirinden farklı kılar ve bireysel hale getirir ve özel çözümler gerektirir. Continental, bu koşullara cevap veren ürünleri de işte bu farklılıkları gözetilerek tasarlamıştır ve kullanıma sunmuştur.

Markalar